You are currently viewing Pozwolenie na budowę przy zakupie zbiorników ON

Pozwolenie na budowę przy zakupie zbiorników ON

W wielu branżach i sektorach gospodarki duże znaczenie mają niezawodne rozwiązania w zakresie magazynowania oraz dystrybucji oleju napędowego. Sprawdzonymi produktami do tego celu są dwupłaszczowe zbiorniki wykonane z najwyższej jakości polietylenu.

Oprócz zalet użytkowych osoby decydujące się na zakup chcą poznać wszystkie regulacje prawne dotyczące instalacji produktu na terenie swojej firmy lub gospodarstwa rolnego. Czy posadowienie zbiornika wymaga pozwolenia na budowę?

Skomplikowane procedury

Jeszcze niedawno wymogi dotyczące posadowienia zbiornika naziemnego do przechowywania paliwa nie były dla wszystkich zrozumiałe. Przepisy te różniły się również w zależności od regionu. Niektóre urzędy wymagały wszczęcia złożonej procedury związanej z uzyskaniem warunków zabudowy i decyzji środowiskowej.

Sytuacja w 2020 r. uległa jednak zmianie. Wprowadzona została nowa ustawa Prawo budowlane, a wśród nowych przepisów znalazło się doprecyzowanie dla zbiorników naziemnych.

Czy posadowienie zbiornika wymaga pozwolenia na budowę?

Najnowsza Ustawa z dnia 13 lutego 2020 r. o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw wprowadziła uproszczenia przepisów. Zgodnie z art. 29 ust. 2 pkt 1–32:

„(…) naziemne zbiorniki do przechowywania paliw o pojemności do 5m3 (5000 l) nie wymagają decyzji  o pozwoleniu na budowę ani zgłoszenia”.

Ustawa została podpisana 3 marca 2020 r. przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Przepisy wejdą w życie po upływie 6 miesięcy od dnia ich ogłoszenia. Teraz właściciele gospodarstw rolnych oraz przedsiębiorcy licznych branż mogą prowadzić gospodarkę bez zbędnych formalności.

Sprawdzone rozwiązania

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą certyfikowanych, dwupłaszczowych zbiorników na olej napędowy lub opałowy. Posiadamy szeroką gamę pojemności, dzięki czemu każdy Klient znajdzie dla siebie odpowiedni produkt.

Nowoczesna konstrukcja i zastosowane rozwiązania zapewniają wysoką ergonomię i komfort użytkowania, poparte gwarancją największego producenta w Europie. Kompaktowe wymiary i odpowiednio dobrana kolorystyka sprawiają, że urządzenie zajmuje niewiele miejsca i łatwo integruje się z otoczeniem.

Do produkcji zbiorników DESO używamy najwyższej jakości polietylenu, dzięki czemu nie korodują̨ i są̨ odporne na zmienne warunki pogodowe oraz promieniowanie UV. Nasze produkty zapewniają̨ odpowiednie przechowywanie substancji i zachowanie ich jakości przez cały okres magazynowania. Konstrukcja zbiornika jest zgodna z wymogami Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dn. 18 września 2001 r. w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego, jakim powinny odpowiadać zbiorniki bezciśnieniowe i niskociśnieniowe przeznaczone do magazynowania materiałów ciekłych zapalnych.

Dodaj komentarz