You are currently viewing Dlaczego warto teraz kupić zbiornik

Dlaczego warto teraz kupić zbiornik

Wiele sektorów gospodarki takich jak budownictwo czy transport potrzebuje sprawdzonego i rzetelnego rozwiązania do magazynowania i dystrybucji oleju napędowego oraz innych paliw. W rolnictwie sytuacja wygląda podobnie – właściciele dużych gospodarstw zużywają spore ilości paliwa do napędzania swoich maszyn rolniczych. Czy zatem teraz, w okresie sporych obniżek cen paliw, warto zainwestować we własny zbiornik na paliwo?

Posiadanie w firmie bądź w gospodarstwie własnego zbiornika do oleju napędowego to niewątpliwa wygoda. Dotychczasowi użytkownicy cenią sobie komfort tankowania. Ważna dla nich jest także dostępność oleju napędowego, gdzie – szczególnie w rolnictwie w porach intensywnych prac polowych –czas ma bardzo duże znaczenie.

Jak jednak wygląda aspekt finansowy takiego zakupu? Czy inwestycja w zbiornik na paliwo, który będzie pełnił funkcję własnej mini stacji paliw, pozwala na długofalowe oszczędności?

Spadek cen paliw i oleju napędowego

W ostatnim czasie ceny paliw na stacjach benzynowych, jak i w zakupie hurtowym znacznie się obniżyły. Referencyjne, hurtowe ceny paliw spadają z dnia na dzień i można je śledzić na bieżąco na stronach PKN Orlen S.A. oraz Grupy Lotos. Zakupy w hurcie są korzystniejsze od tankowania na stacji paliw, a różnice dla portfela są tym bardziej zauważalne, im więcej paliwa nabywamy. Oznacza to, że kupując większy zbiornik możesz więcej zaoszczędzić.

W jaki sposób? Jeżeli teraz w kwietniu zatankujemy cały zbiornik o pojemności 5000 litrów, zaoszczędzimy około 3500 zł w porównaniu do hurtowych cen ze stycznia, kiedy olej napędowy był droższy nawet o 0,70 zł/litr. Różnice między zakupem hurtowym a ceną na stacjach paliw wynosi obecnie nawet do 1 zł/litr na korzyść hurtu, więc oszczędność jest jeszcze większa. Jasno to wskazuje, że mamy doskonały moment na zakup własnego zbiornika na paliwo. Inwestycja zwróci się po niespełna kilku miesiącach, a dalsze użytkowanie przyniesienie wymierne oszczędności we własnej gospodarce paliwowej.

Spadek cen na przestrzeni ostatnich miesięcy obrazuje poniższa tabela.

Stacja paliwNajniższa cena ON w styczniuNajniższa cena ON w kwietniuRóżnicaOszczędność przy tankowaniu zbiornika 5000 L
Lotos (Eurodiesel)3,84 zł/L3,14 zł/L0,70 zł/L3 500 zł
Orlen (Ekodiesel)3,82 zł/L3,14 zł/L0,68 zł/L3 400 zł

Ze względu na fakt, że rynek jest bardzo dynamiczny i ceny te mogą się długo nie utrzymać, zachęcamy do skorzystania z trwającej obniżki i zakupu zbiorników o dużych pojemnościach. Dodatkowo, zakup hurtowych ilości oleju napędowego umożliwia wynegocjowanie jeszcze niższych cen z lokalnymi dostawcami hurtowej sprzedaży paliw.

W jaki zbiornik na paliwo zainwestować?

Idealnym produktem do przechowywania i własnej dystrybucji paliw celu są dwupłaszczowe zbiorniki DESO. Gama dostępnych pojemności obejmuje zbiorniki:

  • 1340 litrów,
  • 2350 litrów,
  • 2500 litrów,
  • 5000 litrów.

Przy wybieraniu właściwej pojemności do swoich potrzeb, warto znać rzeczywiste zużycie paliwa, czyli miesięczny pobór paliwa. Zakup zbiornika to inwestycja na lata, więc warto perspektywicznie zadbać o odpowiedni zapas pojemności. Pozwoli to na zaopatrzenie się w paliwo w okresie korzystnej ceny na rynku paliw, np. takim jaki panuje obecnie w Polsce. Dzięki temu nie będziemy musieli się martwić uzupełnieniem zapasów w szczycie sezonu.

Produkty DESO są zgodne z najnowszymi europejskimi standardami i zapewniają bezpieczne przechowywanie cieczy. Wytwarzane z wysokiej jakości polietylenu, nie korodują i są odporne na zmienne warunki pogodowe oraz promieniowanie UV. Zbiorniki te zapewniają odpowiednie przechowywanie paliw wraz z zachowaniem ich jakości przez cały okres magazynowania.

Zbiorniki DESO są ponadto objęte 10-letnią gwarancją na szczelność oraz 2-letnią gwarancją na wyposażenie.

Własny zbiornik do przechowywania oleju napędowego to nie tylko wygoda, ale również realna oszczędność i szybki zwrot inwestycji. Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami w celu poznania szczegółów oferty na zbiorniki DESO.

Dodaj komentarz